De man met de panamahoed

Harry graaf Kessler: kroongetuige van de moderne tijd

Een reis door de vroege twintigste eeuw

Paperback:
24,99
E-book:
13,99
De man met de panamahoed
De man met de panamahoed

Synopsis

Samenvatting

Een reis door de vroege twintigste eeuw, langs kunst, theater en politiek

Gevlucht voor het nazisme werkt Harry graaf Kessler (1868-1937) op Mallorca aan zijn memoires waarin hij terugblikt op zijn kosmopolitische, moderne leven. De graaf kende iedereen, en iedereen kende de graaf.
Graaf Kessler was een intellectuele dandy, en politiek en kunst stonden centraal in zijn leven. Enerzijds weigerde hij zich te plooien naar de regels van de aristocratie en werd hij ondanks zijn opleiding tot Pruisisch officier, een overtuigd pacifist. Anderzijds stond hij ver af van het bohemien leven van de kunstenaars wier gezelschap hij opzocht. Hij verdedigde de kunst tegen elke vorm van politieke inmenging. Als mecenas, minnaar van mannen, uitgever, denker en schrijver bond hij zich aan niemand en leefde hij niet volgens andermans verwachtingen.
In De man met de panamahoed neemt Rudi Meulemans ons mee door een veranderende wereld. Graaf Kessler wilde een nieuwe mens zijn. De moderne tijd met zijn grenzeloze mogelijkheden en onontgonnen verleidingen was zijn laboratorium.

Specificaties

ISBN: 9789403137711
NUR: 320
Type: Paperback
Auteur(s): Rudi Meulemans
Prijs: 24,99
Aantal pagina's: 352
Uitgever: De Bezige Bij
Verschijningsdatum: 17-05-2023

Specificaties

ISBN: 9789403124926
NUR: 320
Type: E-book
Auteur(s): Rudi Meulemans
Prijs: 13,99
Aantal pagina's: 352
Uitgever: De Bezige Bij
Verschijningsdatum: 18-05-2023

Gerelateerde artikelen