Had ik maar een mening

Paperback:
22,99
Had ik maar een mening

Synopsis

Samenvatting

‘Van Pieter mis ik al jaren geen column. Scherp, actueel en vooral zeer grappig!’ Youp van ’t Hek

 'Pieter Derks is een originele en razendsnelle denker. Hij heeft de jaloersmakende gave om precies te analyseren waar het wringt, en daar met milde vrolijkheid in te gaan prikken.' Sheila Sitalsing

Ruim een decennium lang schreef Pieter Derks elke woensdag een radiocolumn. Vele woensdagen waarin hij, te midden van het nieuws van de dag, probeerde orde te scheppen in de chaos – of in elk geval woorden te vinden voor wat hem opviel, irriteerde, raakte of aan het lachen maakte.

In dit boek brengt hij honderd van die woensdagen samen. Geen terugblik met de wijsheid van nu, geen uitleg of analyse, maar de originele teksten zoals ze op het moment zelf ontstonden – vaak onder hoge tijdsdruk, altijd vanuit een grote betrokkenheid.|
Samen vormen ze een scherp tijdsbeeld van een decennium dat getekend werd door crisis na crisis: MH17, pandemie, Trump, stikstof, oorlog, een ontsporend klimaat en een steeds feller politiek debat. Maar ook: het dagelijks leven, vaderschap, taal, verwondering, en de zoektocht naar nuance in een wereld die steeds sneller oordeelt.

Hád ik maar een mening is het verslag van een schrijver aan de zijlijn, die met humor, twijfel en vaak ook woede probeert te begrijpen waar we in hemelsnaam in terecht zijn gekomen. Geen antwoorden, wel honderd eerlijke pogingen.

Specificaties

ISBN: 9789403139357
NUR: 301
Type: Paperback
Auteur(s): Pieter Derks
Prijs: 22,99
Aantal pagina's: 320
Uitgever: De Bezige Bij
Verschijningsdatum: 20-11-2025

Gerelateerde artikelen