Marcel van Engelen en Jolande Withuis genomineerd
De jury van de M.J. Brusseprijs, de tweejaarlijkse prijs voor het beste Nederlandstalige journalistiek boek, heeft de longlist van twintig kandidaten bekend gemaakt. Twee van de kandidaten zijn Bij-auteurs Marcel van Engelen, die is genomineerd voor zijn boek De gelukzoeker. Hoe een illegaal rijk werd. en Jolande Withuis staat op de longlist met haar boek Weest manlijk, zijt sterk. Pim Boelaard (1903-2001). Het leven van een verzetsheld.
De M.J. Brusseprijs is een initiatief van het Fonds Bijzondere Journalistieke Projecten. In 2006 is de prijs (€ 5.000) voor het eerst uitgereikt aan Jeroen Smit voor zijn boek Het drama Ahold. Het bestuur van het Fonds BJP heeft onder meer vanwege het overstelpende aanbod besloten de prijs vanaf 2010 jaarlijks uit te reiken.
Bekendmaking van de winnaar en uitreiking van de prijs vindt plaats op 30 maart aanstaande in Amsterdam, Spui 25, aanvang 17.00 uur.
Voor meer informatie, kijk op www.fondsbjp.nl
